Gdzie wynająć samochód dostawczy?

W Polsce działa wiele firm zajmujących się wynajem samochodów. Może niewiele osób wie i zdaje sobie sprawę z tego, że wynająć można nie tylko auto osobowe, ale także i dostawcze. Wynajem samochodów dostawczych jest bardzo powszechny zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i również firm. Gdzie wynająć samochód? Czy każdy może to zrobić?

Wynajem samochodów dostawczych w całej Polsce

W Polsce jest bardzo dużo firm oferujących samochody dostawcze na zamówienie. Istnieją firmy, które mają siedziby w większości miast. Można też wynająć auto dostawcze w małych firmach. Do dyspozycji w wypożyczalni samochodów dostępne są różne modele aut. Można wynająć busa, minivana, auto lawetę, minibusy 9-osobowe i wiele innych. Oczywiście każda wypożyczalnia ma w swojej ofercie różną flotę samochodów. Najlepiej zadzwonić do wypożyczalni, która znajduje się najbliżej i zapytać się o auto, które nas interesuje. Wynajmując samochód klient ma pewność, że auto jest sprawne i sprawdzone. Auta posiadają regularnie przeprowadzany przegląd oraz posiadają bogate wyposażenie. Większość samochodów jest jednorocznych, a zazwyczaj najstarsze mają maksymalnie dwa lata.

Wynajem aut krótko, średni i długoterminowy

Większość wypożyczalni ma w swojej ofercie wynajem na różny okres czasu. Niektóre osoby potrzebują samochód na jedną dobę. Inne muszą wynająć auto na tydzień lub miesiąc. Można wynająć także samochód na dłuższy okres, nawet na kilka lat. Jest to szczególnie dobra oferta dla przedsiębiorców, którzy nie chcą brać auta w leasing lub nie stać ich na kupno nowego samochodu. Wypożyczalnie oferują dogodne warunki, dzięki czemu jest to bardzo opłacalne. A dodatkowo formalności są naprawdę minimalne.

Kto korzysta najczęściej w wynajmu samochodów dostawczych?

Wypożyczalnie samochodów kierują swoją ofertę osobom prywatnym i firmom. Z usług wypożyczalni korzystają najczęściej przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają swoją działalność i nie mają środków na zakup auta dostawczego. Osoby, które potrzebują auta zastępczego lub takie, które jednorazowo potrzebują dużego samochodu do przewiezienia mebli lub innych rzeczy wielkogabarytowych. Wynajęcie samochodu dostawczego jest także świetną alternatywą dla przyczep samochodowych, które niejednokrotnie są i tak za małe, aby przewieźć odpowiednią ilość rzeczy. Busy i vany wynajmowane są bardzo często przez osoby organizujące imprezy okolicznościowe lub znajomych, którzy wybierają się na dłuższy wyjazd i nie chcą jechać pociągiem lub kilkoma autami.

Redakcja lajfhaki.pl