Przedstawiamy 5 świetnych pomysłów na praktyczne wykorzystanie pufy w domu

Czy wiesz, że pufa może być czymś więcej, niż meblem służącym do siedzenia? Wystarczy doza wyobraźni lub… lektura tegoż artykułu! Poniżej znajdziesz 5 inspiracji, które pozwolą kreatywnie wykorzystać pufę. Szalej więc do woli z kształtami, kolorami, wzorami i… funkcjonalnością!

Pamiętaj, że wymienione niżej modele nowoczesnych puf znajdziesz na stronie internetowej https://marketmeblowy.pl/meble-do-pokoju/pufy-do-pokoju.

1. Poznaj pufę – genialną ozdobę salonu!

Bez względu na to, czy preferujesz wielobarwność, jaką prezentuje kolekcja puf LORD, minimalizm pufy CLASSIC, czy też ekstrawagancję pufy w pepitkę, wybór którejkolwiek z propozycji od Marketu Meblowego będzie doskonałą decyzją. Meble tego typu stanowią nowoczesną i efektowną dekorację pomieszczenia. Szeroki wybór wzorów pozwala dopasować model do już obecnych w aranżacji mebli i dodatków. A obecnie katalogi wnętrzarskie obfitują we wszelkiego typu konfiguracje z wykorzystaniem puf; znajdziesz je w salonie, korytarzu, sypialni…

2. Lubisz oryginalne podnóżki i stoliki?

Jeżeli siedzenie na pufie uznajesz za zbyt oczywiste, to zapewne ucieszy Cię wykorzystanie designerskiego mebla jako podnóżka w trakcie seansu filmowego. Kiedy oczy pochłaniają obrazy widoczne na ekranie telewizora, niechaj nogi wygodnie spoczywają na perfekcyjnie wyprofilowanych pufach-podnóżkach. Albo może bardziej trafną dla Ciebie propozycją jest pozycja półleżąca i sięganie po popcorn znajdujący się w misce ustawionej na stabilnej pufie, która tym razem pełni rolę stolika? Wybór jest Twój – dopasuj meble do siebie, a nie siebie do mebli; z radością Ci w tym pomożemy!

3. Przekonaj się, że pufa może być… gadżetem do zabawy!

Specyficzna wysokość pufy sprawia, że mebel ten wykorzystywany jest jako krzesełko dla dzieci. Nie zmusza do wspinania się po niej, ani też nie wymusza niekorzystnej dla zdrowia pozycji (np. zwisające nogi). Z tego powodu oraz za sprawą cudownej miękkości i przyjemnych kolorów znajdziesz ją więc między innymi w dziecięcym pokoiku. Spróbuj jednak użyć pufy jako… gadżetu podczas zabawy! Na kilkanaście minut atrakcyjna wizualnie pufa stać się może fotelem kierowcy rajdowego, przeszkodą do przeskoczenia, górskim szczytem do zdobycia, kryjówką podczas zabawy w chowanego lub schronieniem, gdy ”podłoga to lawa”!

4. Zastąp pufą ławeczkę w korytarzu!

 Jednym z typowych obiektów spotykanych w korytarzu jest garderoba lub ławka, które ułatwiają zmianę, zdjęcie, założenie obuwia. A gdyby tak zaprosić do aranżacji niepozorną pufę? W końcu jest znacznie mniejsza niż chociażby ławka MODERNO, a równie funkcjonalna i efektowna. Jej obecność świadczy też o pomysłowości i otwartości gospodarzy na aktualne trendy dekoratorskie. Ponadto jest stosunkowo lekka i w razie potrzeby łatwo przemieścisz ją bliżej lub dalej drzwi albo wykorzystasz jako stopień, by sięgnąć do szafy po wysoko umieszczone akcesoria. Chętnie posłuży również jako schowek na kapcie, rolki do odzieży, pastę do butów.

5. Schowaj w pufie gadżety i inne skarby!

 Zastanów się – gdzie chowasz piloty, czasopisma lub dodatkowe poduszki i koce? Pewnie lądują w otwieranej pufie, takiej jak pufa LEWI czy jej podobnej? Cóż… To… DOSKONALE! Te niepozorne mebelki są niezwykle pakowne i wprost idealnie nadają się do ukrycia w nich przedmiotów różnorakich. Niedostrzegalny gołym okiem schowek jest bowiem tak samo niezbędny jako sama obecność pufy – no wiesz… Tak na wszelki wypadek, gdyby wpadli niezapowiedziani goście! Nie mniej jednak pamiętaj o tym, że Market Meblowy ma sześcienne pufy z dodatkowym miejscem do przechowywania lub te pozbawione ”skrzyni”.

Redakcja lajfhaki.pl