Jak wybierać oryginalne prezenty urodzinowe?

Bez względu na to, ile mamy lat, z pewnością większość z nas kocha otrzymywać prezenty. Sytuacja zaczyna więc komplikować się dopiero wtedy, gdy to my mamy je wręczać. Konieczność znalezienia idealnego upominku często ogranicza naszą kreatywność i nawet, jeśli marzą się nam oryginalne prezenty urodzinowe, mamy skłonność do korzystania z rozwiązań schematycznych. Tymczasem nietypowy, a jednocześnie udany prezent znajduje się w zasięgu ręki. Wystarczy, że zadamy sobie pytanie o to, z jakiego upominku sami ucieszylibyśmy się najbardziej.

Podaruj doznania

Ostatnie lata to czas, w którym odchodzi się od upominków mających dużą wartość materialną. Drogie prezenty często nie trafiają w gust obdarowanego, może się więc okazać, że ich wręczenie wywołuje nie radość, ale pewien niepokój. Jubilat nieoczekiwanie zyskuje coś, co nie jest mu potrzebne, ma przy tym świadomość tego, że wysoka cena prezentu obliguje go do rewanżu stojącego na nie mniej wysokim poziomie. Jeśli nie zależy nam na takim rezultacie, zrezygnujmy ze zgadywania, co może przydać się osobie mającej urodziny w domu. Zamiast tego podarujmy jej niezwykłe doznania.
Prezentem nie musi być wyłącznie książka albo sprzęt elektroniczny. Może być to także lot na paralotni, bilet do muzeum, możliwość odbycia wizyty w wesołym miasteczku albo kilka godzin spędzonych na trampolinach. Oryginalne prezenty urodzinowe poszerzają horyzonty, nie robią tego jednak w nachalny, wymuszony sposób. Starają się przede wszystkim spełniać marzenia osób, które mają zostać obdarowane za ich pomocą. Często pozwalają im też na odkrycie nowych pasji i zainteresowań.

Magiczna chwila razem

W czasach, w których każdy produkt znajduje się w zasięgu ręki, trudno zaskoczyć jubilata czymkolwiek. Warto więc podać w wątpliwość to, czy takie zaskoczenie musi być w ogóle naszym celem. Jeśli prezent ma być oryginalny, a jednocześnie jest przygotowywany z myślą o bliskiej nam osobie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby podarować chwilę spędzoną z nami, a nie kolejny element wystroju wnętrza lub przydatny sprzęt AGD. Wizyta w restauracji, wspólne wyjście do kina albo weekend nad jeziorem to oryginalny prezent, który ma dodatkową zaletę. Może wywołać autentyczną radość u jubilata, zwykle jednak cieszy również nas samych.

Wyjątkowe wspomnienia nie mają ceny

W dwudziestym pierwszym wieku rzadko oglądamy się za siebie. Tymczasem urodziny to szczególny dzień, w czasie którego nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zatrzymać się na moment, zastanowić nad wydarzeniami, które już miały miejsce i zadać sobie pytanie o to, co było w nich wyjątkowego. Jeśli jubilat jest osobą, która zwykle nie ma czasu na refleksję, powróćmy do przeszłości w jego imieniu. Pięknym i oryginalnym prezentem urodzinowym może być choćby fotoksiążka dokumentująca całe jego życie albo tylko te chwile, które spędziliśmy razem. Być może nie jest to prezent wymagający ogromnych nakładów finansowych, z pewnością jednak przygotowanie go nie jest możliwe bez zaangażowania. To właśnie ono przesądza o wyjątkowości tego upominku.

Redakcja lajfhaki.pl