Jak rozświetlić twarz, by wyglądała ona naturalnie?

Jak rozświetlić twarz, by wyglądać efektownie, naturalnie i pięknie? To pytanie zadaje sobie mnóstwo kobiet, które codziennie starają się wykonać na swojej twarzy piękny, perfekcyjny make-up. Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie, gdyż wystarczy zainwestować w dobre kosmetyki i poznać kilka tricków, dzięki którym twarz się rozpromieni. Poniżej kilka przydatnych wskazówek, które na pewno przydadzą się wszystkim fankom makijażu.

Odpowiednie kosmetyki

W dobrych stacjonarnych drogeriach oraz w popularnych sklepach internetowych można bez problemu kupić świetnej jakości rozświetlacze od znanych marek kosmetycznych. Wybór jest naprawdę duży, a klientki mogą wybierać pomiędzy oświetlaczami sypkimi, rozświetlaczami w płynie, a nawet kosmetykami w sztyfcie. Wizażystki polecają zainwestować w jeden dobry rozświetlacz w płynie, który będzie można pomieszać ze swoim podkładem do twarzy. Wówczas uzyska się naturalny efekt rozświetlenia całej twarzy. Ten trick bardzo często stosują gwiazdy na czerwonym dywanie, którym zależy, by ich twarz wyglądała promiennie i świeżo.

Jaki produkt wybrać? Jak rozświetlić twarz, by wyglądało to dobrze?

Jeżeli chce się rozświetlacz nałożyć bezpośrednio na twarz, trzeba wiedzieć, w jakich miejscach sprawdza się on najlepiej. Wiele kobiet rozświetla sobie skronie, czubek nosa oraz kąciki oczu. Najlepiej kosmetyk rozświetlający nakładać palcami wklepując go w skórę, by wyglądało to subtelnie. Trzeba pamiętać, by nie przesadzać z rozświetlaczem. Zbyt dużo błysku na twarzy może zepsuć nawet najpiękniejszy make-up.

Dobrze używać rozświetlacza w codziennym makijażu. Trzeba jednak pamiętać, iż należy stosować go na swojej twarzy z umiarem. Mnóstwo kobiet zgodnie twierdzi, iż produkt ten przyczynia się do tego, że odpowiednie miejsca na twarzy są podkreślone, a wszelkie mankamenty nie rzucają się w oczy. Co ciekawe, dobry rozświetlacz świetnie się prezentuje nie tylko na twarzy, ale również na szyi, na dekolcie, na ramionach i biuście.

Redakcja lajfhaki.pl