Płyny do dezynfekcji o różnorodnym zastosowaniu

Czyste powierzchnie i dłonie to skuteczna walka z chorobotwórczymi drobnoustrojami, ale zwykłe mydło i preparaty myjące to czasami zdecydowanie za mało. W bardzo wielu okolicznościach konieczne jest również użycie środków do dezynfekcji, które zapewniają zdecydowanie lepszą ochronę.

Płyny do dezynfekcji na bazie alkoholu

Płyn do dezynfekcji to skuteczna ochrona przed wirusami i bakteriami – pod ich wpływem wszystkie drobnoustroje giną i nie musimy się ich obawiać. Aby jednak preparat odpowiednio spełniał swoje funkcje, to musi on również zawierać odpowiednie komponenty. Najważniejszym z nich jest alkohol, w tym przede wszystkim etanol.

Stężenie alkoholu w płynie do dezynfekcji nie może być mniejszy niż 60% – tylko wtedy jest skuteczny w stosowaniu na różnorodne powierzchnie. Poza tym płyny mogą także zawierać inne dodatki, np. zapachowe, które sprawią, że ich użytkowanie będzie przyjemniejsze. Ale to już może być podyktowane nasze osobistymi preferencjami.

Gdzie stosować płyny do dezynfekcji?

Płyn do dezynfekcji ma bardzo różnorodne zastosowanie – w zależności od rodzaju i stężenia alkoholu można oczyszczać nim zarówno dłonie, jak i powierzchnie. Świetnie więc sprawdzi się na całkiem prywatny użytek – w domu oraz na przykład w samochodzie, kiedy to w podróży nie mamy możliwości umycia rąk.

Preparaty do dezynfekcji są też idealnym rozwiązaniem w miejscu pracy, gdy mamy do czynienia w klientami, np. w salonie fryzjerskim, gabinecie kosmetycznym oraz w budynkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przychodnie, instytucje czy sklepy, gdzie w jednym czasie przebywa bardzo dużo ludzi.

Jaka pojemność płynu do dezynfekcji? 

Płyn do dezynfekcji dostępny jest zarówno w niedużych opakowaniach, jak i butelkach, które pomieszczą nawet kilka litrów – dzięki temu każdy tego rodzaju zakup dostosujemy do swoich osobistych preferencji i potrzeb.

W zależności od potrzeb pojemnik może być także wyposażony w praktyczny atomizer, który zdecydowanie ułatwia aplikację płynu na dłonie czy różnego rodzaju powierzchnie.

Redakcja lajfhaki.pl