Jak skutecznie usunąć samoopalacz?

Samoopalacz to w obecnych czasach bardzo popularny produkt. Jednak wiele osób zastanawia się, jak usunąć samoopalacz z ciała w skuteczny sposób. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najbardziej sprawdzone metody.

Peeling

Wśród najlepszych sposobów na usunięcie samoopalacza można wymienić dokładny peeling całego ciała. Najlepiej w tym przypadku wykorzystać peeling gruboziarnisty, taki jak peeling cukrowy. Na niektóre obszary ciała warto zastosować dodatkową warstwę. Wśród nich można przede wszystkim wymienić kolana, pięty oraz łokcie. Dodatkowo efekt złuszczający może być wzmocniony poprzez wykorzystanie specjalnej rękawicy do peelingu.

Woda utleniona

Kolejnym preparatem, który może wspomóc usuwanie samoopalacza z ciała, jest woda utleniona. Dzięki niej można w skuteczny sposób rozjaśnić powstałe plamy, dlatego warto zastanowić się nad wykorzystaniem tej metody. W celu efektywnego zrealizowania całego procesu należy nasączyć wacik wodą utlenioną oraz delikatnie przecierać nim przebarwione miejsca. Czynność można powtórzyć kilka razy, ponieważ wtedy będzie istniała większa gwarancja powodzenia całego procesu.

Sok z cytryny

Samoopalacz z powodzeniem można również usunąć sokiem z cytryny, który ma bardzo podobne działanie do wody utlenionej. Dlatego sposób wykorzystania obu substancji jest podobny. Sokiem z cytryny powinno się nasączyć wacik, a następnie przecierać nim miejsca, które uległy przebarwieniu. Jeśli cały proces zostanie powtórzony kilka razy to istnieje większe prawdopodobieństwo, że uda się usunąć wszystkie niepożądane przebarwienia na skórze.

Tonik z alkoholem

Wśród skutecznych sposobów na usuwanie samoopalacza z ciała można również wymienić zastosowanie toniku z alkoholem. Podobnie jak w przypadku innych substancji, należy nasączyć nim wacik oraz przecierać newralgiczne miejsca. Tonik z alkoholem ma bardzo skuteczne działanie, dlatego warto go wykorzystać, jeśli poprzednie metody zawiodły. Jednak produkty z alkoholem w składzie mogą wpływać na nadmierne przesuszenie się skóry, dlatego nie powinno się ich stosować w nadmiarze. Istotne jest również odpowiednie nawilżenie skóry, do czego można wykorzystać balsam nawilżający.

Specjalne rękawice

W sprzedaży można również znaleźć specjalne rękawice, które przeznaczone są do zmywania samoopalacza z ciała. Mają one działanie peelingujące oraz złuszczające, dlatego w skuteczny sposób mogą wspomagać proces usuwania samoopalacza oraz przebarwień, które powstały na skutek jego działania. Przed użyciem warto zwilżyć rękawicę wodą, aby jej działanie było bardziej efektywne.

Redakcja lajfhaki.pl