Jak szybko i skutecznie wysuszyć buty?

Podczas deszczowej pogody może się zdarzyć, że buty przemokną. Warto dowiedzieć się, jak wysuszyć buty w skuteczny sposób oraz zapoznać się z najlepszymi sposobami.

Pozycja do suszenia

Podczas suszenia butów warto przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pozycję obuwia podczas całego procesu. Najlepiej suszyć buty, które będą postawione na podeszwie. Dzięki temu na pewno nie ulegną odkształceniom podczas wysychania. Oprócz tego warto również zadbać o to, aby buty pozostawały rozsznurowane, a język wyciągnięty z nich na zewnątrz. Pod podeszwą dobrze jest umieścić ręcznik lub ściereczkę, która wchłonie nadmiar wydzielającej się wilgoci.

Papier gazetowy

Wśród najlepszych materiałów, które są wykorzystywane do suszenia butów, można wymienić papier gazetowy. W tym celu najlepiej wypchać buty papierem, co sprawi, że zachowają swój pierwotny kształt. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie białego lub szarego papieru, który nie pozostawi kolorowych śladów wewnątrz buta. Jest to bardzo skuteczna metoda, dzięki której możliwe jest efektywne usunięcie nadmiaru wilgoci z wnętrza butów.

Ryż

Kolejnym produktem, który z powodzeniem może być wykorzystywany w procesie osuszania butów, jest ryż. Zastosowanie tej metody również charakteryzuje się dość wysokim poziomem skuteczności, dlatego warto ją rozważyć, jeśli ma się przemoczone buty. W tym celu należy wsypać ziarenka ryżu do wnętrza obuwia. W bardzo skuteczny sposób wchłoną nadmiar wody, który się znajduje w środku buta. Jednak warto pamiętać o regularnej wymianie ryżu, która powinna nastąpić po napęcznieniu produktu.

Kaloryfer

Wiele osób decyduje się na suszenie butów na kaloryferze i z całą pewnością można uznać tę metodę za niezwykle skuteczną. Jest to bardzo szybki sposób, jednak może w niekorzystny sposób wpłynąć na stan obuwia. Dlatego powinno się go używać jedynie w szczególnych sytuacjach, gdy czas suszenia odgrywa istotną rolę. Suszenie butów na kaloryferze może zniszczyć materiał butów, a także je odkształcić, ponieważ grzejniki są dość ciepłe i mogą nadmiernie rozgrzewać tworzywo obuwia.

Suszarka do włosów

Wśród możliwych sposobów na wysuszenie butów można również wymienić zastosowanie suszarki do włosów. Jest to zdecydowanie lepsza metoda niż suszenie na kaloryferze, ponieważ dzięki suszarce do włosów można całość procesu realizować w sposób równomierny, co ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o jego powodzenie. Jednak najlepiej jest wykorzystywać chłodny nawiew w suszarce, a nie ciepły. Przy używaniu tej metody nie ma konieczności wypychania butów dodatkowymi materiałami, takimi jak na przykład papier.

Redakcja lajfhaki.pl