Praktyczne szafki ubraniowe do szatni – rodzaje, wybór, zakup

Szafki ubraniowe pozwalają na wygodne przechowywanie ubrań, obuwia i dodatków. Czym warto kierować się przy zakupie tego typu mebli?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć różne szafki ubraniowe do szatni, które mogą być bez trudu dopasowane do miejsca ich ustawienia w danym pomieszczeniu oraz do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Szafki ubraniowe – jaki materiał jest najlepszy?

Najlepszym wyborem będą metalowe szafki ubraniowe do szatni, które wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Są wytrzymałe i trwałe, łatwe w utrzymaniu w czystości, odporne na wilgoć i korodowanie, ponieważ wykańczane są z użyciem metody malowania proszkowego.

Tego typu szafki są obecnie dostępne także w różnych kolorach, dlatego mogą by łatwo dopasowane do miejsca ich ustawienia pod kątem jego aranżacji.

Rodzaje szafek ubraniowych

Szafki ubraniowe metalowe mogą być zakupione w różnych wielkościach oraz wariantach wyposażenia.

W przestrzeniach, w których zamierza się ustawić większą liczbę szafek, najczęściej umieszcza się modele składające się z kilku osobnych szafek połączonych w jedną, co zmniejsza koszty. Dostępne są też szafki pojedyncze.

W miejscach, gdzie nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni, dobrze mogą sprawdzić się szafki ubraniowe do szatni, które mają kształt litery L. Dzięki temu można powiesić w nich płaszcze i kurtki, ale także nie zajmują one dużo miejsca.

Dostępne są także małe szafki ubraniowe do szatni (https://polinskimeble.pl), które mają postać skrytek. Są one często używane w miejscach jak szatnie na basenach, siłowniach, w klubach fitness.

Szafki mogą być też wyposażone w wewnętrzne półki, haczyki, systemy wentylacyjne, ławeczki.

Gdzie kupować szafki ubraniowe do szatni?

Sprzedażą szafek ubraniowych zajmuje się obecnie wiele firm, które oferują swoje wyroby także z opcją ich personalizacji, by dopasować je specjalnie do potrzeb klientów.

Z dostępnymi modelami szafek można zapoznać się bliżej na stronach internetowych producentów, gdzie także zaprezentowane są ich ceny i warianty wyposażenia i wykończenia.

Redakcja lajfhaki.pl